foto1
Malownicze krajobrazy
foto1
Zachwycająca przyroda
foto1
Ekscytujące sporty
foto1
Turystyka
foto1
Odpoczynek
Witajcie w Jodłowniku !


Góry Sowie

Informacje o regionie...

Więcej...

Sołectwo Jodłownik

Informacje o sołectwie Jodłownik. Dane statystyczne, statuty, dane kontaktowe

Więcej...

Gmina Dzierżoniów

Informacje ogólne o Gminie...

Więcej...

Historia

Opis miejscowości wraz z historią....

Więcej...

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Od 17 czerwca obowiązują nowe zasady wycinki drzew. Nowelizacja wprowadza zwolnienie z obowiązku uzyskania zezwolenia na usunięcie drzewa w kilku przypadkach.

Nie ma konieczności uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew, których obwód pnia na wysokości 5 cm nie przekracza:

 

80 cm - w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego,

65 cm - w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego,

50 cm - w przypadku pozostałych gatunków drzew.

Zwolnienie dotyczy zarówno osób fizycznych jak i przedsiębiorców.

 

Jeśli obwód pnia na wysokości 5 cm przekracza wyżej podane wymiary, drzewo rośnie na nieruchomości stanowiącej własność osoby fizycznej i jest usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej, to należy chęć usunięcia drzewa zgłosić do Wójta Gminy Dzierżoniów. Zgłoszenie musi zawierać imię i nazwisko wnioskodawcy, oznaczenie nieruchomości, z której drzewo ma być usunięte (wniosek do pobrania) oraz rysunek albo mapkę określającą usytuowanie drzewa na nieruchomości.

 

Zezwolenie na wycinkę jest konieczne, jeśli obwód pnia na wysokości 5 cm przekracza wyżej podane wymiary lub w przypadku, gdy osoby fizyczne oraz przedsiębiorcy chcą usunąć drzewo na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

 

Nowo wprowadzana procedura określa, że po złożeniu zgłoszenia przez właściciela terenu, pracownicy Urzędu Gminy przeprowadzą oględziny w terminie 21 dni od daty otrzymania zgłoszenia. Brak sprzeciwu w przeciągu 14 dni od dnia oględzin oznacza zgodę na usunięcie drzewa. Wycinka powinna nastąpić w terminie sześciu miesięcy od daty przeprowadzonych oględzin.

 

Wedle zmian, jeśli przed upływem pięciu lat od dokonania oględzin przez urzędnika gminnego, właściciel wystąpi o pozwolenie na budowę związaną z prowadzeniem działalności gospodarczej i będzie ona realizowana na części nieruchomości, na której rosły usunięte drzewa, będzie musiał uiścić opłatę za usunięcie tych drzew w oparciu o wcześniej przeprowadzane oględziny.

 

Usunięcie drzew bez stosownego zgłoszenia lub przed dokonaniem oględzin przez organ, a także w przypadku sprzeciwu organu skutkować będzie naliczeniem administracyjnej kary pieniężnej.

 

Pliki do pobrania:

 

Zgłoszenie zamiaru wycinki drzewa

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 0

Wczoraj 43

Wszystkich 875906

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Pogoda Jodłownik z serwisu