foto1
Malownicze krajobrazy
foto1
Zachwycająca przyroda
foto1
Ekscytujące sporty
foto1
Turystyka
foto1
Odpoczynek
Witajcie w Jodłowniku !


Góry Sowie

Informacje o regionie...

Więcej...

Sołectwo Jodłownik

Informacje o sołectwie Jodłownik. Dane statystyczne, statuty, dane kontaktowe

Więcej...

Gmina Dzierżoniów

Informacje ogólne o Gminie...

Więcej...

Historia

Opis miejscowości wraz z historią....

Więcej...

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Działalność gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej była głównym tematem XLIII sesji Rady Gminy Dzierżoniów. Obrady odbyły się w czwartek 30 listopada...

Posiedzenie było również okazją do wręczenia gratulacji i podziękowań dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej Sylwii Tobole w związku ze sportowymi sukcesami uczniów szkoły. Drużyna chłopców prowadzona przez nauczyciela Krzysztofa Twardaka zajęła w październiku I miejsce na mistrzostwach Dolnego Śląska w unihokeju i tym samym zdobyła tytuł mistrza województwa. Za swój sukces uczniowie otrzymali od wójta Marka Chmielewskiego i przewodniczącego Rady Grzegorza Powązki chwytaki do treningu strzeleckiego.

Podczas sesji podsumowano także projekt edukacyjny "Młodzi przyjaciele czystego powietrza". O jego najważniejszych założeniach opowiedziała Maria Tyszer z Urzędu Gminy Dzierżoniów - koordynatorka akcji.

Radni obejrzeli również film dokumentujący wszystkie działania projektu. W ramach podsumowaniu przed Radą zaprezentowali się też uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej, którzy zajęli I miejsce w konkursie piosenki "Czyste powietrze" (ex aequo z reprezentacją Szkoły Podstawowej w Tuszynie).

Głównym punktem posiedzenia była działalność Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów. Informację o realizowanych inicjatywach, przedsięwzięciach i planach placówki przedstawiła kierownik ośrodka Elżbieta Rudnicka.

Rada przyjęła ponadto kilka uchwał, m.in. w sprawie Programu współpracy gminy Dzierżoniów z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami w roku 2018, zmian w wieloletniej prognozie finansowej i w budżecie gminy Dzierżoniów, a także zatwierdzenia taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę na terenie gminy w 2018 r.

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 0

Wczoraj 43

Wszystkich 875906

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Pogoda Jodłownik z serwisu