foto1
Malownicze krajobrazy
foto1
Zachwycająca przyroda
foto1
Ekscytujące sporty
foto1
Turystyka
foto1
Odpoczynek
Witajcie w Jodłowniku !


Góry Sowie

Informacje o regionie...

Więcej...

Sołectwo Jodłownik

Informacje o sołectwie Jodłownik. Dane statystyczne, statuty, dane kontaktowe

Więcej...

Gmina Dzierżoniów

Informacje ogólne o Gminie...

Więcej...

Historia

Opis miejscowości wraz z historią....

Więcej...

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Radni rozmawiali o bezpieczeństwie na terenie gminyBezpieczeństwo i porządek publiczny na terenie gminy oraz efekty robót publicznych i prac interwencyjnych to główne tematy lutowej sesji Rady Gminy Dzierżoniów. Posiedzenie odbyło się w czwartek 28 lutego w Urzędzie Gminy.

W obradach wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych: Komendant Powiatowy Policji w Dzierżoniowie mł. insp. Przemysław Marut, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie bryg. Bogdan Najdek oraz Komendant Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Krzysztof Kot.

 

Na początku posiedzenia Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Roztoczniku Leszek Paziński odebrał gratulacje w związku z włączeniem jednostki do struktur Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. KSRG, zwany "strażacką elitą", powstał w 1991 roku, a zaczął funkcjonować w 1995 r. Celem jego istnienia jest ujednolicenie działań o charakterze ratowniczym w sytuacjach zagrożeń życia, zdrowia, mienia lub środowiska, podejmowanych przez Państwową Straż Pożarną i inne podmioty ratownicze (głównie Ochotnicze Straże Pożarne). W KSRG są jeszcze dwie ochotnicze straże pożarne z terenu gminy Dzierżoniów: OSP w Mościsku i OSP w Ostroszowicach.

 

Rada wysłuchała również sprawozdań przedstawicieli służb mundurowych z działalności w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego. O działaniach policji podejmowanych w minionym roku na terenie naszej gminy opowiedział mł. insp. Przemysław Marut, a o pracach straży pożarnej - bryg. Bogdan Najdek. Działalność ochotniczych straży pożarnych przybliżył z kolei Krzysztof Kot.

 

Kolejnym punktem sesji były roboty publiczne i prace interwencyjne na terenie gminy w minionym roku. Sprawozdanie z działań podejmowanych w tym zakresie przedstawił Radzie Kierownik Referatu Mienia Komunalnego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Mariusz Zawiła.

 

Radni przyjęli ponadto uchwałę w sprawie zmian w budżecie gminy Dzierżoniów na rok 2019.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 155

Wczoraj 93

Wszystkich 878746

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Pogoda Jodłownik z serwisu