foto1
Malownicze krajobrazy
foto1
Zachwycająca przyroda
foto1
Ekscytujące sporty
foto1
Turystyka
foto1
Odpoczynek
Witajcie w Jodłowniku !


Góry Sowie

Informacje o regionie...

Więcej...

Sołectwo Jodłownik

Informacje o sołectwie Jodłownik. Dane statystyczne, statuty, dane kontaktowe

Więcej...

Gmina Dzierżoniów

Informacje ogólne o Gminie...

Więcej...

Historia

Opis miejscowości wraz z historią....

Więcej...

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

aktualności Gmina DzierżoniówOd 1 lipca 2021 r. właściciele i zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych mają obowiązek złożenia do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków deklaracji o źródle ciepła i spalania paliw.

 

 

 

 

Obowiązek ten wynika z ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków. W przypadku gdy w budynku wielomieszkaniowym funkcjonuje jedno wspólne źródło ciepła, np. ciepło z sieci ciepłowniczej, deklarację składa zarządca nieruchomości. Natomiast jeżeli w budynku wielomieszkaniowym występują indywidualne źródła ciepła, deklarację składa właściciel lub zarządca danego lokalu. Oznacza to, że jeżeli w danym lokalu użytkowany jest np. piec węglowy lub gazowy, deklarację powinien złożyć właściciel tego lokalu.

 

Deklarację można złożyć na dwa sposoby: w formie elektronicznej przez internet z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego CEEB, korzystając z profilu zaufanego, podpisu elektronicznego lub e-dowodu, albo w formie papierowej - wypełniony dokument można wysłać pocztą czy też złożyć osobiście w Urzędzie Gminy Dzierżoniów (w Biurze Obsługi Klienta).

 

W przypadku istniejących źródeł ciepła, które zostały uruchomione przed 1 lipca, deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków należy złożyć w terminie 12 miesięcy, czyli do 30 czerwca 2022 r. Z kolei w przypadku nowego źródła ciepła, które powstało po 1 lipca, deklarację należy złożyć w terminie 14 dni od dnia jego uruchomienia. Niezłożenie deklaracji w wyznaczonych terminach będzie karane mandatem w wysokości 500 zł lub grzywną do 5000 zł.

 

Więcej informacji o Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków i wzory deklaracji dostępne są na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Deklarację w formie elektronicznej można złożyć poprzez stronę: https://zone.gunb.gov.pl.

 

Wzory deklaracji są dostępne również w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1 w Dzierżoniowie.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 0

Wczoraj 43

Wszystkich 875906

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Pogoda Jodłownik z serwisu