foto1
Malownicze krajobrazy
foto1
Zachwycająca przyroda
foto1
Ekscytujące sporty
foto1
Turystyka
foto1
Odpoczynek
Witajcie w Jodłowniku !


Góry Sowie

Informacje o regionie...

Więcej...

Sołectwo Jodłownik

Informacje o sołectwie Jodłownik. Dane statystyczne, statuty, dane kontaktowe

Więcej...

Gmina Dzierżoniów

Informacje ogólne o Gminie...

Więcej...

Historia

Opis miejscowości wraz z historią....

Więcej...

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

"Bycie Rodziną Ludową oznacza, że jesteście częścią czegoś pięknego, że kochacie i jesteście kochani. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i możliwość tak owocnej współpracy". Tymi słowami Zespół Ludowy Macieje dziękował 2 lipca w Ostroszowicach wszystkim zgromadzonym gościom.

 

 

 

Okazją do wspólnego świętowania była 60 rocznica działalności zespołu, który swoje korzenie zapuścił u stóp góry Czeszki, czerpiąc z niej siłę i piękno. Pierwsze zapiski dotyczące powstania zespołu pochodzą z 1962 r., a ich potwierdzeniem był dokument wydany przez ówczesne Dolnośląskie Towarzystwo Kulturalno-Oświatowe we Wrocławiu. Zespół Macieje powstał na bazie chóru, który towarzyszył Amatorskiemu Zespołowi Teatralnemu w Ostroszowicach. Założycielem chóru był animator kultury Paweł Bas.

 

Sobotnie popołudnie wypełniły życzenia, uściski i toasty składane m.in. przez zastępcę wójta gminy Dzierżoniów Jolantę Zarzekę, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta Justynę Kaczorowską, dyrektora GOKSiR w Srebrnej Górze Daniela Jabłońskiego i licznych przedstawicieli zaprzyjaźnionych zespołów i stowarzyszeń. O pyszny poczęstunek zadbało Koło Gospodyń Wiejskich z Ostroszowic, a wydarzenie rejestrował niezawodny Jerzy Kulka z portalu Dolnośląskie - Folkowo i Ludowo.

 

Jubileusz połączony został z tradycyjnym Maciejowym Śpiewaniem, podczas którego zaprezentowały się zaproszone zespoły: Borowianki z Przedborowej, Florianki z Olbrachcic, Jarzębina z Kobierzyc, Uciecho-Wianki z Uciechowa, Złotokłose z Kondratowic i Woliborzanki z Woliborza.

 

Spotkanie zostało dofinansowane przez Sołectwo Ostroszowice - Sołtysa Krzysztofa Krupiarza i Radę Sołecką, a także przez Bibliotekę Publiczną Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta oraz jubilatów. Zespół Ludowy Macieje ze śpiewem wkroczył w kolejny rok swojego muzycznego życia i mamy nadzieję, że następne lata będą równie szczelnie wypełnione muzyką, a miłość do niej członkowie zespołu zdołają przekazać kolejnemu pokoleniu.

 

GALERIA ZDJĘĆ - UG Dzierżoniów - https://www.ug.dzierzoniow.pl/wydarzenia/jubileusz-zespolu-ludowego-macieje

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 52

Wczoraj 67

Wszystkich 881391

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Pogoda Jodłownik z serwisu