foto1
Malownicze krajobrazy
foto1
Zachwycająca przyroda
foto1
Ekscytujące sporty
foto1
Turystyka
foto1
Odpoczynek
Witajcie w Jodłowniku !


Góry Sowie

Informacje o regionie...

Więcej...

Sołectwo Jodłownik

Informacje o sołectwie Jodłownik. Dane statystyczne, statuty, dane kontaktowe

Więcej...

Gmina Dzierżoniów

Informacje ogólne o Gminie...

Więcej...

Historia

Opis miejscowości wraz z historią....

Więcej...

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

aktualności Gmina DzierżoniówW ostatnich miesiącach Urząd Gminy Dzierżoniów rozpoczął procedurę zmiany rodzaju miejscowości z przysiółków na rodzaje określone w Ustawie o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych.

 

 

 

 

Konieczność wprowadzenia tych zmian wynika z zaleceń Głównego Geodety Kraju, które wskazują, że numeracja porządkowa nie może być prowadzona do części miejscowości, a taką właśnie częścią są przysiółki. Dlatego zaproponowano dla dotychczasowych przysiołków zmianę rodzaju miejscowości na kolonie, wsie i osady i w tym celu przeprowadzono konsultacje społeczne.

 

W przypadku Jodłownika i Myśliszowa, ze względu na wielkość, specyfikę i dotychczasowe tradycje, zaproponowano aby uznać te miejscowości za wsie. Zgodnie z wymogami prawa propozycję tą przekazano do opiniowania Staroście Dzierżoniowskiemu, który dla Jodłownika i Myśliszowa wydał opinię negatywną. Uzasadniono, że "w przypadku utworzenia nowych miejscowości o rodzaju "wieś" konieczne stanie się utworzenie nowych obrębów geodezyjnych", a to oznaczałoby nową numerację wszystkich działek, co wiąże się ze skomplikowanym, długotrwałym procesem oraz wymagałoby zmian w księgach wieczystych.

 

W związku z powyższym proponuje się, aby Jodłownik i Myśliszów określić rodzajem miejscowości "kolonia". Konieczne jest więc ponowne przeprowadzenie konsultacji społecznych wśród mieszkańców tych miejscowości. Wójt Gminy Dzierżoniów wydał w tej sprawie Zarządzenie nr 524/18/23 z dnia 16 lutego 2023r.

 

Formularze konsultacji dla wyżej wymienionych miejscowości można pobrać poniżej lub w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Gminy. Konsultacje przeprowadzone zostaną w terminie od 27 lutego do 20 marca 2023 r. Wypełnione i podpisane formularze konsultacyjne można składać w Biurze Obsługi Klienta, u sołtysa właściwego sołectwa lub przesłać za pomocą platformy ePUAP.

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w tych konsultacjach.

 

Do pobrania:

 

Zarządzenie nr 524/18/23

Załącznik nr 1 do zarządzenia

Załącznik nr 2 do zarządzenia

 

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 155

Wczoraj 93

Wszystkich 878746

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Pogoda Jodłownik z serwisu