foto1
Malownicze krajobrazy
foto1
Zachwycająca przyroda
foto1
Ekscytujące sporty
foto1
Turystyka
foto1
Odpoczynek
Witajcie w Jodłowniku !


Góry Sowie

Informacje o regionie...

Więcej...

Sołectwo Jodłownik

Informacje o sołectwie Jodłownik. Dane statystyczne, statuty, dane kontaktowe

Więcej...

Gmina Dzierżoniów

Informacje ogólne o Gminie...

Więcej...

Historia

Opis miejscowości wraz z historią....

Więcej...

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Góry Sowie- malowniczy zakątek Polski leżący w środkowej części Sudetów, mający niecodzienną przeszłość, skrywający uroki świata natury, zamierzchłe tajemnice mijających wieków, zaskakujący swoim klimatem, spokojem i ciszą.

 

spot

Atuty Gór Sowich ich urok i piękno zostało doceniane na przestrzeni ostatniego stulecia, w momencie wzmożonego zainteresowania turystyką, modą na aktywniej spędzany czas wolny, chęć poznawania zagadek i tajemnic tych urokliwych gór.

 

spot

spot

Góry Sowie są pasmem Sudetów Środkowych, które od wschodu rozpoczynają Góry Bardzkie a kończą od strony zachodniej Góry Wałbrzyskie. Całość rozciąga się na długości 26 km (linią grzbietową 35 kilometrów).

Granicznymi punktami są: od wschodu Przełęcz Srebrna, od zachodu dolina rzeki  Bystrzycy, od północy Kotlina Dzierżoniowska, od południa obniżenie Noworudzkie oraz Wzgórzami Wyrębińskimi i Włodzickimi.

>>> FOLDER PROMUJĄCY GÓRY SOWIE (.PDF) <<<

Zapraszamy do obejrzenia produkcji zrealizowanej przez Telewizję Sudecką. Film został wykonany na zlecenie Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich  (w skład, którego wchodzi m.in. Gmina Dzierżoniów) w ramach projektu „Góry Sowie - dziedzictwo wielokulturowej historii Dolnego Śląska -- kampania promocyjno -- informacyjna", który współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 0

Wczoraj 21

Wszystkich 856016

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Pogoda Jodłownik z serwisu