foto1
Malownicze krajobrazy
foto1
Zachwycająca przyroda
foto1
Ekscytujące sporty
foto1
Turystyka
foto1
Odpoczynek
Witajcie w Jodłowniku !

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich, w skład którego wchodzą gminy: Bielawa, gmina wiejska Dzierżoniów, gmina wiejska Nowa Ruda, Pieszyce, Stoszowice oraz Walim po raz kolejny podejmuje działania przyczyniające się do rozwoju turystycznego obszaru Gór Sowich...

 

Wspólnie z Nadleśnictwami: Świdnica, Jugów oraz Bardo Śląskie, STGGS wytyczyło 5 tras na których można uprawiać narciarstwo biegowe. Teren został oznakowany według obowiązujących zasad PTTK, wyposażony w tabliczki informujące o kolorze trasy a także duże tablice informacyjne na których prezentujemy przebieg tras, ich długość, poziom oraz przewyższenia.

W sezonie 2014/2015 Sowiogórskie Trasy Do Narciarstwa Biegowego będą „bogatsze” o przebieralnie dla narciarzy. Miejsca te, zlokalizowane są w budynku tzw. „Akwarium” na Przełęczy Jugowskiej oraz w Ośrodku Wypoczynkowym „Rzeczka” na Przełęczy Sokolej. Mamy zapewnienie od właścicieli obiektów, że w obu lokalizacjach zostaną umieszczone również wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Dodatkowym pozytywnym elementem są także duże parkingi oraz możliwość skorzystania z usług gastronomicznych, noclegowych oraz ciepłej wody.

 

Dzięki współpracy z właścicielem kompleksu „Jugów Park”, na Przełęczy Jugowskiej pojawiła się obrotowa kamera, która poprzez stronę internetową Stowarzyszenia ( www.gorysowie.org) przekazuje aktualny obraz z tej lokalizacji. Czynimy również starania aby w przyszłości zamontować tam niewielką stację meteo.

 

 

 

 

Wykaz tras:

Trasa nr 1 – Trasa „Niedźwiedź” (Przełęcz Jugowska – Kozie Siodło) – 2,13 km

 PDF

 

Trasa nr 2 – Trasa „Lis” (Kozie Siodło – Lisie Skałki) – 2,0 km

 PDF

 

Trasa nr 3 – Trasa „Sowa” (Kozie Siodło – Schronisko „Sowa”) – 2,0 km

 PDF

 

Trasa nr 4 – Trasa „Nietoperz” (Przełęcz Jugowska – Bielawska Polana - Przełęcz Jugowska) – 8,5 km

 PDF

 

Trasa nr 5 - Trasa „Dziewięć Buków” (Przełęcz Srebrna – Przełęcz Wilcza - Przełęcz Srebrna) – 10,0 km

 PDF

Trasa „Salamandra” – 2,0 km

 PDF

 

 źródło: www.gorysowie.org

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 155

Wczoraj 93

Wszystkich 878746

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Pogoda Jodłownik z serwisu