foto1
Malownicze krajobrazy
foto1
Zachwycająca przyroda
foto1
Ekscytujące sporty
foto1
Turystyka
foto1
Odpoczynek
Witajcie w Jodłowniku !

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Góry Sowie oferują nie tylko piękne widoki, ale również ciekawe i zróżnicowane trasy rowerowe.


Oczywiście turystyka rowerowa to nie tylko kolarstwo górskie, lecz także szosowe. Również dla miłośników tej formy rekreacji Góry Sowie są bardzo atrakcyjnym miejscem. Malownicze położenie - z dala od ruchliwych tras krajowych i międzynarodowych - sprawia, że lokalne drogi między poszczególnymi miejscowościami wspaniale nadają się do uprawiania tego rodzaju sportu. Strome górskie serpentyny oraz płaskie tereny Kotliny Dzierżoniowskiej są gwarancją, że każdy kolarz znajdzie tu dla siebie odpowiednią trasę.

>>> PRZEWODNIK ROWEROWY - "ROWEROWNIK" (PDF) <<<

(aby pobrać przewodnik, kliknij na link prawym przyciskiem myszy i wybierz: Zapisz element docelowy jako..)

                 spotspot

 


Po terenie gmin Gór Sowich przebiega również szlak rowerowy EuroVelo9, zwany też Szlakiem Bursztynowym. Biegnie na dystansie prawie 2000 km od Gdańska nad Bałtykiem, przez Poznań, Wrocław, Ołomuniec, Wiedeń, Maribor, aż do Puli w Chorwacji.

 


 

Strefa MTB Sudety to produkt turystyczny, który swoim zasięgiem obejmuje tereny od Mieroszowa aż do Srebrnej Góry. Strefa MTB Sudety jest to system 20 tras MTB o łącznej długości 497 km, utworzony na obszarze 8 miejscowości (Bielawa, Dzierżoniów gm. wiejska, Głuszyca, Mieroszów, Nowa Ruda gm wiejska, Pieszyce, Stoszowice, Walim) i 4 nadleśnictw (Bardo, Jugów, Świdnica, Wałbrzych). Obejmuje on całe Góry Sowie i Suche, część G. Wałbrzyskich, Pasma Lesistej i Mieroszowskich Ścian w G. Stołowych.

 

Jest to największy i pierwszy w Polsce system górskich tras rowerowych budowanych z takim rozmachem, który ma na celu wpływać na rozwój regionu oraz zbudowanie trwałego skojarzenia z produktem jako „Najlepsze Miejsce dla Fanów Kolarstwa Górskiego w Polsce”. Tworzące go Stowarzyszenie Strefa MTB Sudety planuje w kolejnych latach rozbudowę systemu o trasy singeltrack, tworzenie infrastruktury dla rowerzystów, certyfikację bazy noclegowej, gastronomicznej i usługowej. Projekt jest realizowany dzięki zaangażowaniu pasjonatów kolarstwa górskiego wspomaganych przez sprawnych organizatorów tworzących stowarzyszenie oraz w/w gminy i nadleśnictwa.

 

Na obszarze Strefy MTB Sudety znajdziecie Państwo oprócz doskonale przygotowanych tras wiele atrakcji turystycznych oraz miejsc do aktywnego wypoczynku oraz nietuzinkowych, często tajemniczych zabytków.

 

 PUNKTY DOSTĘPU :

http://www.strefamtbsudety.pl/tt/punkty-dostepu/

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 3

Wczoraj 52

Wszystkich 881394

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Pogoda Jodłownik z serwisu