Kolejne siłownie plenerowe dzięki funduszowi sołeckiemu

Fundusz sołecki działa na terenie gminy Dzierżoniów już 9 lat! Jedną z inicjatyw chętnie realizowanych przez mieszkańców ze środków pochodzących z funduszu jest budowa siłowni plenerowych…

 

W roku 2016 na budowę lub doposażenie siłowni mieszkańcy sołectw przeznaczyli z funduszu łącznie 27 718,05 zł. W ramach tych środków nowe siłownie zewnętrzne powstały we Włókach i Myśliszowie. Z kolei siłownie w Jodłowniku, Ostroszowicach i Roztoczniku zostały doposażone w nowe urządzenia do ćwiczeń.

To już kolejna inicjatywa, która pokazuje, że fundusz sołecki przyczynia się do poprawy warunków życia mieszkańców oraz jest doskonałym instrumentem wsparcia w realizacji przedsięwzięć służących wspólnemu dobru.

Mieszkańcy naszej gminy ponownie udowodnili, że potrafią samodzielnie wykorzystywać przyznane im środki finansowe, co daje im realny wpływ na rozwój swoich miejscowości.

 

 

 

Related posts

Koncert i wycieczka piesza na rozpoczęcie wakacji

Święto Jodłownika 2026

Sołectwo Ostroszowice zajęło 3. miejsce w konkursie „Piękna Wieś Dolnośląska”