foto1
Malownicze krajobrazy
foto1
Zachwycająca przyroda
foto1
Ekscytujące sporty
foto1
Turystyka
foto1
Odpoczynek
Witajcie w Jodłowniku !


Góry Sowie

Informacje o regionie...

Więcej...

Sołectwo Jodłownik

Informacje o sołectwie Jodłownik. Dane statystyczne, statuty, dane kontaktowe

Więcej...

Gmina Dzierżoniów

Informacje ogólne o Gminie...

Więcej...

Historia

Opis miejscowości wraz z historią....

Więcej...

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Informacja na temat wystąpienia na terenie powiatu przypadku wysoce zjadliwej grypy u ptaków dzikich była głównym tematem narady sołtysów z terenu gminy Dzierżoniów. Spotkanie odbyło się we wtorek 14 lutego w sali narad Urzędu Gminy.

 

W posiedzeniu wziął udział Powiatowy Lekarz Weterynarii Czesław Barwicki. Przybliżył wymogi, które muszą być spełnione, aby zabezpieczyć drób przed możliwością zarażenia ptasią grypą H5N8. Poinformował także o zasadach bezpieczeństwa w przypadku wystąpienia ogniska wirusa na terenie gospodarstwa. Wirus ptasiej grypy typu H5N8 nie jest groźny dla człowieka, powoduje jednak duże straty w hodowli drobiu.

 

Czesław Barwicki przypomniał również o prawnym obowiązku zgłaszania (wzór zgłoszenia) przez posiadaczy drobiu i innych ptaków miejsc, w których są one utrzymywane.

 

Podczas narady dyskutowano również o możliwości rejestracji zakładu prowadzącego rolniczy handel detaliczny produktami pochodzenia zwierzęcego i żywnością złożoną. W ramach rolniczego handlu detalicznego możliwa jest, oprócz sprzedaży konsumentom finalnym, również produkcja i przetwarzanie żywności.

 

Wniosek o wpis zakładu prowadzącego rolniczy handel detaliczny.

 

Kolejnym tematem dyskusji był afrykański pomór świń (ASF) oraz związane z nim warunki prowadzenia uboju zwierząt na użytek własny. Każdy posiadacz zwierząt, co najmniej na 24 godziny przed dokonaniem uboju na terenie gospodarstwa, musi poinformować powiatowego lekarza weterynarii o zamiarze przeprowadzenia uboju. Szczegółowe informacje na temat zasad bezpieczeństwa oraz wszelkie niezbędne dokumenty dostępne są na stronie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Dzierżoniowie

 

Kolejnym punktem obrad było spotkanie z dzielnicowym gminy Dzierżoniów asp. szt. Andrzejem Kłosem, który poinformował o działaniach prewencyjnych podejmowanych przez Komendę Powiatową Policji w Dzierżoniowie, takich jak spotkania informacyjne dla seniorów czy programy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży. Andrzej Kłos przypomniał również o stale występujących zagrożeniach ze strony oszustów wykorzystujących tzw. metodę "na wnuczka".

 

W dalszej części obrad omawiano harmonogram zebrań wiejskich w sprawie sprawozdań z wykonania planu finansowo-rzeczowego za rok 2016. Najbliższe zebranie odbędzie się 1 marca w Owieśnie. Terminy zebrań ustalono także dla mieszkańców: Mościska (10 marca), Dobrocina (14 marca), Roztocznika (15 marca) oraz Nowizny (24 marca).

 

Kolejna narada sołtysów odbędzie się 10 marca 2017 r.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 3

Wczoraj 14

Wszystkich 856775

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Pogoda Jodłownik z serwisu