foto1
Malownicze krajobrazy
foto1
Zachwycająca przyroda
foto1
Ekscytujące sporty
foto1
Turystyka
foto1
Odpoczynek
Witajcie w Jodłowniku !


Góry Sowie

Informacje o regionie...

Więcej...

Sołectwo Jodłownik

Informacje o sołectwie Jodłownik. Dane statystyczne, statuty, dane kontaktowe

Więcej...

Gmina Dzierżoniów

Informacje ogólne o Gminie...

Więcej...

Historia

Opis miejscowości wraz z historią....

Więcej...

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

15 lipca 2022 roku została uruchomiona nowa odsłona Programu "Czyste Powietrze" - "Czyste Powietrze Plus". Właściciele domów jednorodzinnych ubiegający się o dotację na wymianę starego pieca oraz ocieplenie domu otrzymają prefinansowanie, czyli wypłatę pieniędzy jeszcze przed rozpoczęciem remontu.

 

 

 

 

Warunkiem skorzystania ze środków będzie przedstawienie do wniosku o dofinansowanie umowy zawartej z wykonawcą na przeprowadzenie konkretnych prac. Będzie można otrzymać z wyprzedzeniem do 50% wnioskowanej kwoty dotacji.

 

Nowe rozwiązanie jest skierowane tylko do beneficjentów wnioskujących do podwyższonego i najwyższego poziomu dofinansowania, zgodnie z zaświadczeniem o dochodzie wydanym przez właściwy Ośrodek Pomocy Społecznej. Będzie ponadto dostępne tylko dla nowych osób składających wniosek o dofinansowanie.

 

Dodatkowo:

 

w ramach realizowanego przedsięwzięcia możliwe będzie zawarcie do trzech umów z wykonawcami;

prefinansowanie w wysokości do 50 proc. wnioskowanej dotacji, przypadającej dla danego wykonawcy, będzie wypłacane bezpośrednio na jego konto, zgodnie z maksymalnymi poziomami dofinansowania oraz warunkami programu;

sam wniosek o dofinansowanie (jego formularz) zostanie poszerzony o dodatkowe warunki związane z prefinansowaniem, jeśli wnioskodawca zadeklaruje chęć skorzystania z tego finansowego udogodnienia;

rozpatrzenie wniosku powinno trwać do 14 dni;

w ciągu dwóch tygodni od zawarcia umowy z beneficjentem będzie uruchomiona transza zaliczkowa na konto wykonawcy, czyli 50 proc. przyznanej wartości dotacji jako część jego wynagrodzenia;

Po zrealizowaniu całego przedsięwzięcia właściciel remontowanego domu jednorodzinnego złoży końcowy wniosek o płatność, zawierający ostateczną fakturę, protokół odbioru (który będzie dokumentował wykonanie całości prac) oraz potwierdzenie uregulowania wkładu własnego przez beneficjanta. Rozpatrzenie wniosku o płatność przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wraz z wypłatą pozostałych pieniędzy z dotacji, powinno nastąpić w ciągu 30 dni od daty złożenia dokumentu przez beneficjenta.

 

Wnioski można złożyć w bezpłatnym punkcie konsultacyjnym Programu "Czyste Powietrze" w Sowiogórskim Centrum Komunikacyjnym (stary dworzec PKP w Dzierżoniowie) przy ul. Sienkiewicza 18.

 

Punkt konsultacyjny jest prowadzony i współfinansowany przez wszystkie gminy powiatu dzierżoniowskiego, a także Starostwo Powiatowe. Wszyscy mieszkańcy gminy miejskiej Dzierżoniów, gminy Dzierżoniów, gminy Bielawa, gminy Pieszyce, gminy Piława Górna, gminy Niemcza oraz gminy Łagiewniki uzyskają wszelką pomoc od momentu złożenia wniosku o dofinansowanie do momentu wpłynięcia środków na konto beneficjenta.

 

Więcej informacji o programie można uzyskać pod numerami telefonu: 517 566 470, 519 422 470.

 

https://www.ug.dzierzoniow.pl/wydarzenia/wystartowal-program-czyste-powietrze-plus

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 52

Wczoraj 67

Wszystkich 881391

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Pogoda Jodłownik z serwisu