foto1
Malownicze krajobrazy
foto1
Zachwycająca przyroda
foto1
Ekscytujące sporty
foto1
Turystyka
foto1
Odpoczynek
Witajcie w Jodłowniku !


Góry Sowie

Informacje o regionie...

Więcej...

Sołectwo Jodłownik

Informacje o sołectwie Jodłownik. Dane statystyczne, statuty, dane kontaktowe

Więcej...

Gmina Dzierżoniów

Informacje ogólne o Gminie...

Więcej...

Historia

Opis miejscowości wraz z historią....

Więcej...

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

aktualności Gmina DzierżoniówW niedziele 27 sierpnia w Piławie Dolnej świętowaliśmy Dożynki Gminy Dzierżoniów. Na obchody tego najważniejszego rolniczego święta przybyli reprezentanci gminnych sołectw i okolicznych miejscowości, grupy wieńcowe oraz zaproszeni goście.

 

 

 

Dożynki rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w Kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Piławie Dolnej. Oprawę muzyczną zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina oraz Walecka Orkiestra Dęta Capri - dwie wyjątkowe formacje muzyczne, z zaprzyjaźnionych gmin. Po mszy korowód dożynkowy przeszedł na boisko sportowe. To właśnie tam rozpoczęły się obrzędy dożynkowe.

 

Po odśpiewaniu hymnu gminy starostowie dożynek - Elżbieta Filipek i Kazimierz Ciastko - wraz z delegacjami wieńcowymi przekazali na ręce Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego oraz Przewodniczącego Rady Gminy Dzierżoniów Grzegorza Powązki chleb dożynkowy. Poszczególne delegacje zaprezentowały również przygotowane przez siebie wieńce.

 

Następnie odbyło się tradycyjne misterium chleba. Władze gminy, starostowie dożynek oraz zaproszeni goście podzielili się chlebem z uczestnikami imprezy. Goście dożynek mogli również obejrzeć przygotowane specjalnie na tę okazję wystawy rękodzieła ludowego i produktów lokalnych oraz stoiska naszych partnerów.

 

W czasie radosnej biesiady dożynkowej publiczność bawiła się przy występach gminnych zespołów folklorystycznych. W trakcie wydarzenia mogliśmy cieszyć się niezwykłymi prezentacjami artystycznymi. Akademia Ruchu z Goworowa zachwyciła wszystkich widowiskowym tańcami. Chór Dziecięcy ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie zaprezentował się w ramach projektu "Most the Music", niosąc za sobą piękną melodię. Na scenie mogliśmy podziwiać również rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej z Piławy Dolnej, którzy zaprezentowali spektakl "Kopciuszek".

 

Gwiazdami tegorocznego święta plonów był Zespół "Chłopcy z Placu Broni" oraz DJ INOX. Spektakl ognia przygotowała grupa "Bohema".

 

Serdeczne podziękowania składamy sołtysom, delegacjom wieńcowym oraz osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznego święta plonów. W szczególności podziękowania kierujemy do współorganizatorów tegorocznych Dożynek Sołectwa Piława Dolna oraz Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów.

 

Partnerami przedsięwzięcia była Kompania Górnicza sp. z o.o. - kopalnia Piława Górna, producent luster "VENTI lustra - szkło", Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, "Dobre Tkaniny" oraz firma "BOTM".

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć - https://www.ug.dzierzoniow.pl/galeria/225

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 155

Wczoraj 93

Wszystkich 878746

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Pogoda Jodłownik z serwisu